Actualiteiten Vastgoedrecht

“De belangrijkste actualiteiten in het vastgoedrecht, integraal belicht door twee toonaangevende experts”

Datum Vr 6 nov 2026
Tijd 09:30 - 16:45u
PO/PE Punten 6
Locatie Aristo Meeting Center Amsterdam
Docenten Prof. mr. S.E. (Steven) Bartels, Prof. mr. P.J. (Pernille) van der Plank
Prijs € 515,- € 415,- (Online) excl. btw
€ 565,- € 465,- (Fysiek) excl. btw

Fysieke deelname: deze cursus bedraagt € 465,- (excl. btw) bij uw aanmelding vóór 23 oktober 2026. Vanaf deze datum bedraagt deze cursus € 565,- (excl. btw)Online deelname: deze cursus bedraagt € 415,- (excl. btw) bij uw aanmelding vóór 23 oktober 2026. Vanaf deze datum bedraagt deze cursus € 515,- (excl. btw)

Algemene informatie

Tijdens deze cursus Actualiteiten Vastgoedrecht worden de deelnemers meegenomen langs belangrijke en recente ontwikkelingen binnen het privaatrechtelijke vastgoedrecht. Centraal staat hoe recente rechtspraak en literatuur doorwerking vinden in de dagelijkse vastgoedpraktijk.

In de cursus kunnen onder meer aan de orde komen ontwikkelingen ten aanzien van koop en levering van vastgoed, zakelijke rechten, beslag en executie, burenrecht, alsmede verkrijging en verlies van rechten door verjaring. Afhankelijk van de actualiteit (en ook de belangstelling van de deelnemers) wordt een selectie gemaakt uit recente uitspraken en publicaties, die op gestructureerde en interactieve wijze worden besproken.

De nadruk ligt niet op een uitputtend overzicht, maar op duiding en ordening: welke ontwikkelingen zijn zichtbaar in de rechtspraak, hoe passen die in het bestaande rechtssysteem en wat betekent dit concreet voor de praktijk? Daarbij is expliciet ruimte voor discussie, vragen en het inbrengen van praktijkcasuïstiek door de deelnemers.

De cursus wordt verzorgd door prof. Steven Bartel en prof. Pernille van der Plank, beiden toonaangevende deskundigen op het terrein van het vastgoedrecht. Zij verzorgen de cursus in beginsel gezamenlijk en benaderen de onderwerpen integraal, waarbij theorie, rechtspraak en praktijk in samenhang worden behandeld.

Prijs en locatie

Deelnamevormen

Deze cursus wordt in hybride vorm aangeboden. De cursus vindt plaats op locatie en wordt gelijktijdig via een livestream uitgezonden, waardoor zowel fysieke als online deelname mogelijk is. Bij inschrijving kunt u aangeven voor welke deelnamevorm u kiest.

Fysieke deelname

De cursus vindt plaats in het Aristo Meeting Center in Amsterdam Sloterdijk (direct naast het NS-station).

Het tarief voor fysieke deelname bedraagt € 565,- exclusief btw. Een uitgebreide lunch (open buffet) is inbegrepen. De locatie beschikt over een cateringruimte waar koffie, thee, frisdrank en diverse kleine versnaperingen beschikbaar zijn.

Online deelname

De cursus kan tevens online via een livestream worden gevolgd. Online deelname geeft eveneens recht op 6 PO/PE-punten. Het tarief voor online deelname bedraagt € 515,- exclusief btw.

Programma

DatumTijd
6 november 202609:30 - 16:45 uur

09:30-11:00 uur – onderdeel 1 (1.5 uur)

11:00-11:15 uur – pauze (15 min)

11:15-12:45 uur – onderdeel 2 (1.5 uur)

12:45-13:30 uur – pauze (45 min)

13:30-15:00 uur – onderdeel 3 (1.5 uur)

15:00-15:15 uur – pauze (15 min)

15:15-16:45 uur – onderdeel 4 (1.5 uur)

Docenten

Prof. mr. S.E. (Steven) Bartels

Prof. mr. S.E. (Steven) Bartels

Steven Bartels is hoogleraar Burgerlijk recht aan de Radboud Universiteit Nijmegen en gespecialiseerd in het goederenrecht, faillissementsrecht en onroerend goed. Hij is tevens rechter-plaatsvervanger bij de Rechtbank Gelderland en lid van de Asser adviesraad.

Prof. mr. P.J. (Pernille) van der Plank

Prof. mr. P.J. (Pernille) van der Plank

Pernille van der Plank is hoogleraar Privaatrecht, in het bijzonder Goederenrecht en Duurzaamheid aan de Open Universiteit. Haar onderzoek richt zich op vastgoedrechtelijke vraagstukken bij de verduurzaming van de gebouwde omgeving. Zij promoveerde aan de Radboud Universiteit Nijmegen op een proefschrift over natrekking door onroerende zaken. Zij is tevens als adviseur Real Estate verbonden aan Houthoff.

Pernille studeerde Notarieel Recht en Nederlands Recht aan de Universiteit Utrecht.

Ervaringen

Er zijn nog geen beoordelingen. Schrijf als eerste er een.



Review plaatsen

Inschrijven

U heeft een account nodig om u in te schrijven voor deze cursus. U kunt met uw account uw inschrijvingen inzien en onze cursussen terugkijken. Heeft u geen account? Account aanmaken. Heeft u wel een account? Log dan in via onderstaand formulier.

6
Online
Vroegboekkorting

Verjaring, verval en verlies van rechten

Online
Vroegboekkorting

Verplichtingen van de huurder

Online
Vroegboekkorting

B2B-contracten anno 2026: de laatste ontwikkelingen in vogelvlucht

Fysiek + Online
Vroegboekkorting

Masterclass Contracteren

© Copyright 2026 Iuris Legal | Privacy Statement | Disclaimer | Algemene voorwaarden | Klachtenregeling
Privacyoverzicht

Deze site maakt gebruik van cookies, zodat wij u de best mogelijke gebruikerservaring kunnen bieden. Cookie-informatie wordt opgeslagen in uw browser en voert functies uit zoals het herkennen wanneer u terugkeert naar onze site en helpt ons team om te begrijpen welke delen van de site u het meest interessant en nuttig vindt.