Actualiteiten Asiel- en Vreemdelingenrecht

PO/PE Punten 6
Docenten Mr. M. (Marq) Wijngaarden, Mr. E. (Eva) Bezem
Prijs € 385,- excl. btw

Algemene informatie

Opname 19 juni 2026

Het asiel- en vreemdelingenrecht behoort tot de meest dynamische rechtsgebieden in Nederland. Het rechtsgebied is voortdurend in beweging onder invloed van internationale en nationale politieke ontwikkelingen, Europese en nationale regelgeving en rechtspraak van nationale en internationale rechters. Actuele voorbeelden hiervan zijn het Asiel- en Migratiepact, evenals de Nederlandse wetsvoorstellen Asielnoodmaatregelenwet en Wet invoering tweestatusstelsel.

In deze praktijkgerichte cursus wordt u in één dag bijgepraat over de belangrijkste en meest actuele ontwikkelingen binnen zowel het asielrecht als het reguliere vreemdelingenrecht. Aan bod komen onder meer oude en nieuwe Dublinprocedures, overgangsrecht, veilige landen, geloofwaardigheidsbeoordeling, openbare-ordevraagstukken, gezinshereniging, nareis, EU-toetsing en ontwikkelingen in het nationaliteitsrecht. Daarnaast is er nadrukkelijk aandacht voor internationale ontwikkelingen, in het bijzonder de rechtspraak en procedures bij het Hof van Justitie van de Europese Unie.

De cursus heeft een duidelijk praktisch karakter en is erop gericht deelnemers handvatten te bieden om de opgedane kennis direct toe te passen in de dagelijkse rechtspraktijk.

Docenten

Mr. M. (Marq) Wijngaarden

Mr. M. (Marq) Wijngaarden

Marq Wijngaarden is als advocaat werkzaam bij Prakken d’Oliveira Human Rights Lawyers en gespecialiseerd in strafrecht en vreemdelingen- en asielrecht, en doet daarnaast bestuursrecht. Veel van zijn zaken hebben een grensoverschrijdend karakter: niet alleen in immigratiezaken, maar ook in straf- en bestuursrechtzaken. Hij is lid van de specialistenverenigingen van straf- en vreemdelingenadvocaten en geeft regelmatig cursussen aan advocaten, rechters en studenten. Daarnaast is hij lid van de Adviescommissie Asiel van Vluchtelingenwerk Nederland en zit hij in de redactie van het blad Crimmigratie en Recht.

Mr. E. (Eva) Bezem

Mr. E. (Eva) Bezem

Eva Bezem is als advocaat werkzaam bij Prakken d’Oliveira Human Rights Lawyers en gespecialiseerd in het migratierecht. Zij is expert op het gebied van gezinshereniging. Daarnaast is zij tevens gespecialiseerd in arbeidsmigratie. Verder heeft zij ervaring met het nationaliteitsrecht, asielrecht en DUO-procedures omtrent inburgering.

Eva heeft jarenlange ervaring in de advocatuur en daarbij altijd volledig de focus op het migratierecht gehad. Voordat zij advocaat werd, heeft zij o.a. bij het College voor de Rechten van de Mens gewerkt en les gegeven in het internationaal en Europees recht aan Tilburg University.

Ervaringen

Er zijn nog geen beoordelingen. Schrijf als eerste er een.



Review plaatsen

Inschrijven

U heeft een account nodig om u in te schrijven voor deze cursus. U kunt met uw account uw inschrijvingen inzien en onze cursussen terugkijken. Heeft u geen account? Account aanmaken. Heeft u wel een account? Log dan in via onderstaand formulier.

6

Huurrecht Woonruimte in Beweging

mr. M. (Maaike) Cohen

De 403-verklaring in de praktijk

mr. E. (Etzel) van Dooren

Vergoedingsrechten bij samenlevers en gehuwden

mr. T. (Tim) Backx, mr. M. (Mirte) van Lingen

Het moderne bewijsrecht in de praktijk

mr. S.M.A.M. (Steven) Venhuizen
© Copyright 2026 Iuris Legal | Privacy Statement | Disclaimer | Algemene voorwaarden | Klachtenregeling
Privacyoverzicht

Deze site maakt gebruik van cookies, zodat wij u de best mogelijke gebruikerservaring kunnen bieden. Cookie-informatie wordt opgeslagen in uw browser en voert functies uit zoals het herkennen wanneer u terugkeert naar onze site en helpt ons team om te begrijpen welke delen van de site u het meest interessant en nuttig vindt.