Vereenvoudiging en modernisering bewijsrecht: inwerkingtreding 1 januari 2025

PO/PE Punten 4
Docent mr. S.M.A.M. (Steven) Venhuizen
Prijs € 275,-

Algemene informatie

Opname 10 oktober 2024

Uitgangspunt is dat de rechter na de mondelinge behandeling uitspraak kan doen. Daarvoor dient deze op dat moment wel over zoveel mogelijk informatie en bewijs te beschikken. De verzameling van informatie en bewijs dient door partijen zo zoveel mogelijk voorafgaande aan de procedure c.q. de mondelinge behandeling plaats te vinden. De nieuwe wet herrangschikt de voorlopige bewijsverkrijging. Ook het conservatoir bewijsbeslag in niet IE-zaken en het proces- verbaal van constatering door de gerechtsdeurwaarder worden in de wet opgenomen. De bewijsmiddelen tijdens het aanhangige geding worden gemoderniseerd.

De volgende onderwerpen komen aan bod:

– doel en middelen, actuele stand van zaken, inwerkingtreding en overgangsrecht

– de nieuwe kijk op art. 21 en 24 Rv evenwel zonder wezenlijke wetswijziging

– bewijsverrichtingen voorafgaande aan de procedure 

– modernisering (?) bewijsverrichtingen tijdens de procedure 

– slechts summier: conservatoir bewijsbeslag in niet IE-zaken en het proces-verbaal van constatering

Spelregels

Na inschrijving voor de cursus heeft u gedurende een periode van 4 weken de mogelijkheid om de cursus te volgen en aan de hiervoor geldende vereisten te voldoen. Nadat u de cursus heeft afgerond ontvangt u automatisch een digitaal deelnamecertificaat (inclusief PO/PE-punten) in uw persoonlijke leeromgeving.

Docenten

mr. S.M.A.M. (Steven) Venhuizen

mr. S.M.A.M. (Steven) Venhuizen

Voormalig senior-raadsheer Gerechtshof ’s-Hertogenbosch en docent burgerlijk procesrecht.

Ervaringen

Er zijn nog geen beoordelingen. Schrijf als eerste er een.



Review plaatsen

Inschrijven

U heeft een account nodig om u in te schrijven voor deze cursus. U kunt met uw account uw inschrijvingen inzien en onze cursussen terugkijken. Heeft u geen account? Account aanmaken. Heeft u wel een account? Log dan in via onderstaand formulier.

4

De nieuwe Data Act

Prof. mr. P.T.J. (Pieter) Wolters

Strategisch werken met verenigingen, stichtingen en coöperaties

Prof. (em.) mr. C.A. (Kid) Schwarz

Actualiteiten Verjaring

Mr. dr. L. (Luuk) Reurich

Strategisch staken van de onderneming: (Turbo)liquidatie, WHOA liquidatie akkoord of toch faillissement?

mr. R. (Robin) de Wit
© Copyright 2026 Iuris Legal | Privacy Statement | Disclaimer | Algemene voorwaarden | Klachtenregeling
Privacyoverzicht

Deze site maakt gebruik van cookies, zodat wij u de best mogelijke gebruikerservaring kunnen bieden. Cookie-informatie wordt opgeslagen in uw browser en voert functies uit zoals het herkennen wanneer u terugkeert naar onze site en helpt ons team om te begrijpen welke delen van de site u het meest interessant en nuttig vindt.