Wwft en de UBO-registers

“Wwft en UBO-registers: actuele verplichtingen vertaald naar de praktijk”

Datum Ma 2 mrt 2026
Tijd 09:00 - 11:00u
PO/PE Punten 2
Locatie Online
Docent Prof. mr. dr. B. (Birgit) Snijder-Kuipers
Prijs € 180,- excl. btw

Algemene informatie

De Wet ter voorkoming van witwassen en financieren van terrorisme (Wwft) is van toepassing op onder meer advocaten, notarissen en fiscalisten. De kernverplichtingen van de Wwft bestaan uit het verrichten van cliëntenonderzoek, het melden van ongebruikelijke transacties en het voeren van een adequaat risicobeleid. Het is daarom van groot belang dat u de Wwft goed kent en de bijbehorende verplichtingen correct kunt uitvoeren en naleven.

De afgelopen periode zijn op het terrein van de Wwft diverse wijzigingen doorgevoerd die directe gevolgen hebben voor de praktijk. Daarbij gaat het onder meer om aangescherpte opleidingseisen voor advocaten, vereisten rond het aanstellen van een compliance officer en auditor en het verwerken van de supranational risk assessment in het Wwft-beleid. Ook de opschortingsbevoegdheid van de Financial Intelligence Unit (FIU) per 1 juli 2026 komt aan bod.

In deze cursus worden onder meer de volgende onderwerpen behandeld:

  • identificatie en verificatie van cliënten;
  • onderzoek naar uiteindelijk belanghebbenden (UBO’s) en politiek prominente personen (PEP’s);
  • inschrijving en gebruik van het UBO-register;
  • (verplichte) dienstweigering;
  • risicobeleid en risicomanagement;
  • onderzoek naar de herkomst van middelen;
  • de doorlichtplicht;
  • het herkennen en melden van ongebruikelijke transacties.

De onderwerpen worden benaderd vanuit een praktische invalshoek en geïllustreerd met concrete voorbeelden uit de praktijk. Er is ruime gelegenheid voor het stellen van vragen.

Na afloop van de cursus:

  • bent u volledig op de hoogte van de recente ontwikkelingen binnen de Wwft;
  • kunt u beoordelen welke diensten onder de werking van de Wwft vallen;
  • bent u in staat de Wwft-verplichtingen op correcte wijze toe te passen en na te leven.

Met het volgen van deze cursus voldoet u aan uw opleidingsverplichting op het terrein van de Wwft. Notarissen verkrijgen met deze cursus tevens opleidingspunten op het gebied van ethiek en fraudepreventie.

Als onderdeel van de cursus ontvangt u praktische Wwft-documentatie voor gebruik in de dagelijkse praktijk, waaronder UBO-verklaringen, PEP-verklaringen en het Wwft-10-stappenplan.

De cursus is ook relevant voor professionals die zelf geen uitgesproken Wwft-praktijk voeren. Cliënten krijgen immers met de Wwft te maken en ook indirecte situaties, zoals het gebruik van een derdengeldrekening, kunnen ertoe leiden dat de Wwft van toepassing is.

Programma

DatumTijd
2 maart 202609:00 - 11:00 uur

Docenten

Prof. mr. dr. B. (Birgit) Snijder-Kuipers

Prof. mr. dr. B. (Birgit) Snijder-Kuipers

Birgit Snijder-Kuipers is adviseur en opleider bij Eye on AML B.V. Daarvoor was zij kandidaat-notaris bij De Brauw Blackstone Westbroek. Daarnaast is zij o.a. Hoogleraar Corporate Compliance & Anti-Money Laundering aan de Radboud Universiteit Nijmegen. Zij publiceert regelmatig over de WWFT.

Ervaringen

Er zijn nog geen beoordelingen. Schrijf als eerste er een.



Review plaatsen

2
Online
Vroegboekkorting

Wwft Update

Online
Vroegboekkorting

De nieuwe Data Act

Online
Vroegboekkorting

Wwft: basisverplichtingen in de praktijk

Online
Vroegboekkorting

Actualiteiten Privacyrecht

© Copyright 2026 Iuris Legal | Privacy Statement | Disclaimer | Algemene voorwaarden | Klachtenregeling
Privacyoverzicht

Deze site maakt gebruik van cookies, zodat wij u de best mogelijke gebruikerservaring kunnen bieden. Cookie-informatie wordt opgeslagen in uw browser en voert functies uit zoals het herkennen wanneer u terugkeert naar onze site en helpt ons team om te begrijpen welke delen van de site u het meest interessant en nuttig vindt.